KONTAKT
follow me on facebook


Położenie geograficzne
Wyspy
Półwyspy
Pasma górskie
Doliny
Niziny
Trzęsienia ziemi
Jeziora
Związki polsko-dominikańskie
Ludność
Szkolnictwo
Opieka zdrowotna
Religia
Rząd
Klimat
Rzeki
Archeologia
Kultura
Język
Policja
Ekonomia
Surowce
Transport

Spotkania i prezentacje

Prezentacje multimedialne o Kostaryce dla szkół, firm oraz grup indywidualnych. Ogólne oraz tematyczne na zamówienie. Zapytania lub rezerwacje prosimy kierować na adres
kostaryka1988@poczta.onet.pl


http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

NIZINY DOMINIKANY

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WŁAŚCICIELI STRON INTERNETOWYCH

Dziennikarzom (również radiowych) przypomina się o podawanie linku do strony. Tyczy się to także w dużej mierze wikipendystów, którzy potworzyli wiele haseł o Kostaryce na bazie tej strony bez podawania źródła. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Jednocześnie przestrzega się przed nieskonsultowanym kopiowaniem informacji tu załączonych, ponieważ zastosowane zostały pułapki na plagiatorów (przekręcone daty, nazwy, ukryte podświetlenia).


Niziny o skąpych opadach zajmuje wtórna sawanna, przechodząca miejscami w step ciernisty, a nawet w pustynię.

Nizina Karaibska: Jest największą równiną w Dominikanie. Rozciąga się na północny-wschód od Santo Domingo. U podnóży pasm górskich Kordyliery Oriental i Sierra Yamasa. Znajdują się na niej sawanny i uprawy kakao, trzciny cukrowej. Na zachodzie dochodzi ona do wybrzeża u ujścia rzeki Ocla. Przy Kordylierze Oriental ma terasowe wapienne stoki od 100-120 m. Jej szerokość waha się od 10 do 40 metrów.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński