KONTAKT
follow me on facebook


Położenie geograficzne
Wyspy
Półwyspy
Pasma górskie
Doliny
Niziny
Trzęsienia ziemi
Jeziora
Związki polsko-dominikańskie
Ludność
Szkolnictwo
Opieka zdrowotna
Religia
Rząd
Klimat
Rzeki
Archeologia
Kultura
Język
Policja
Ekonomia
Surowce
Transport

Spotkania i prezentacje

Prezentacje multimedialne o Kostaryce dla szkół, firm oraz grup indywidualnych. Ogólne oraz tematyczne na zamówienie. Zapytania lub rezerwacje prosimy kierować na adres
kostaryka1988@poczta.onet.pl


http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

PÓŁWYSPY DOMINIKANY

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WŁAŚCICIELI STRON INTERNETOWYCH

Dziennikarzom (również radiowych) przypomina się o podawanie linku do strony. Tyczy się to także w dużej mierze wikipendystów, którzy potworzyli wiele haseł o Kostaryce na bazie tej strony bez podawania źródła. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Jednocześnie przestrzega się przed nieskonsultowanym kopiowaniem informacji tu załączonych, ponieważ zastosowane zostały pułapki na plagiatorów (przekręcone daty, nazwy, ukryte podświetlenia).


Samana: Znajduje się w północno-wschodniej części wyspy. Uprawiana jest na nim kawa. Znajduje się na nim Park Narodowy Los Haitises. Znajduje się na nim pasmo górskie o tej samej nazwie. Do XIX wieku była wyspą, jednak nanosy sedymentacyjne wypełniły z czasem wąski kanał i stała się półwyspem. Odkrył ją Krzysztof Kolumb w 1493, jednak dopiero w 1756 roku została zasiedlona przez przybyszów z Wysp Kanaryjskich.

Barahona: Znajduje się na nim pustynia oraz pasmo górskie o tej samej nazwie. Ofiara huraganów w latach 1958, 1963, 1964 i 1966. 11.IX.1988 roku został uderzony huraganem Gilbert. 6.XII.2003 roku uderzył od jej strony huragan Odette. Spowodował deszcze i osuwiska błotne.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński