KONTAKT
FB o Kostaryce 
KOSTARYKA - SAMOLOTY, POŁĄCZENIA, EUROPA

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW, WIKIPEDYSTÓW I WŁAŚCICIELI STRON INTERNETOWYCH

Dziennikarzom (również radiowych) przypomina się o podawanie linku do strony. Tyczy się to także w dużej mierze wikipedystów, którzy potworzyli wiele haseł o Kostaryce na bazie tego portalu bez podawania źródła. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Jednocześnie przestrzega się przed nieskonsultowanym kopiowaniem informacji tu załączonych, ponieważ zastosowane zostały pułapki na plagiatorów (przekręcone daty, nazwy, ukryte podświetlenia).


JAKIE SĄ BEZPOŚREDNIE POŁĄCZENIA DO KOSTARYKI Z EUROPY

Kostaryka ma obecnie bezpośrednie loty do europejskich miast takich jak: Frankfurt, Mediolan, Londyn, Paryż, Zurych i Madryt.

Ostatnimi czasy Kostarykański Instytut Turystyki (ICT) prowadzi na szeroką skalę kampanię promocyjną kraju i stara się ściągać do kraju nowych zwiedzających. Szczególnie stawia na rynek europejski. Prowadzi rozmowy z biurami turystycznymi i ministerstwami innych państw w sprawie uruchamiania nowych połączeń lotniczych ułatwiających dostawanie się zainteresowanych z odległych zakątków Starego Kontynentu.

Od kilku lat co parę miesięcy ogłaszane są nowe połączenia bezpośrednie do nowych krajów oraz zwiększane częstotliwości dotychczasowych połączeń już funkcjonujących. Niekiedy wystarczy znać loty do innych stolic europejskich by dobrać dogodne połączenie łączone, w ten sposób oszczędzając na biletach.

Podług danych Kostarykańskiego Ministerstwa Turystyki (ICT), przeciętny turysta z Europy spędza w Kostaryce 17 nocy, podczas gdy dane ogólne dla wszystkich turystów wynoszą 13. Wydaje on średnio 1.660 $. W latach 2010-2015 na skutek zwiększonej promocji Kostaryki w Europie oraz uzyskaniu bezpośrednich połączeń ze stolicami tego kontynentu, wizyty turystów z tego regionu zwiększyły się o 41,7%.

W 2015 roku do Kostaryki przybyło 2,6 mln turystów, z czego Europejczycy stanowili 14% (393.115 osób).

W ostatnich miesiącach europejskie linie takie jak Air France, British Airways, Edelweiss i Condor zainaugurowały bezpośrednie połączenia do Kostaryki z takich miast jak Londyn, Paryż i Frankfurt. Hiszpańska Iberia posiada codzienne połączenia do San Jose z Madrytu. Do wielu światowych destynacji można dolecieć z przesiadkami linii regionalnych w San Salwadorze, Bogocie (Avianca) i Panama City (Copa). To eliminuje tranzyt przez Stany Zjednoczone gdzie dla Polaków wymagane są wizy.

W listopadzie 2014 roku zwiększono częstotliwość połączeń Frankfurt-San Jose należącymi do grupy Thomas Cook liniami lotniczymi Condor. Trzy razy w tygodniu trasę obsługiwał Boeing 767. Te zmiany były niewystarczające i od 6.XI.2016 Condor Airlines zainaugurowały nowe cotygodniowe połączenie lotnicze Monachium-San Jose. Stało się tak po zakupie trzech dodatkowych samolotów Boeing 767-300ER.

Obecnie Condor oferuje tanie połączenia do Kostaryki z Niemiec i innych europejskich portów lotniczych przez Frankfurt. Ceny rozpoczynają się od 299 euro w jedną stronę. Flotę przewoźnika stanowi 9 Airbusów A320s, 7 - A321s, 13 Boeingów 757-300 i 13 - 767-300ER.

W listopadzie 2015 roku, do Kostaryki z lotniska Gatwick w Londynie odbył się inauguracyjny lot linii Thomson Airways. Wykonany został samolotem Boeing 787-800 Dreamliner z 300 osobami na pokładzie. Linia obsługuje tę trasę raz w tygodniu w okresie od listopada do kwietnia.

Od listopada 2016 roku Air France utrzymuje bezpośrednie połączenia lotnicze z Francji do Kostaryki. Linia obsługuje dwa loty tygodniowo (w środę i sobotę). Samoloty opuszczają paryskie lotnisko Charles de Gaulle (CDG) o 1.45 (czasu paryskiego) i docierają do lotniska Juana Santamaria (SJO) o 18.10 (czasu kostarykańskiego). W drodze powrotnej wylot o 20.40, a przylot do Paryża o 13.50. Trasę z 468 pasażerami na pokładzie pokonują Boeingi 777-300 (największe samoloty jakie docierają na kostarykańskie lotnisko).

Niedawno holenderski przewoźnik KLM ogłosił od 31.X.2017 roku inaugurację bezpośrednich (dwa razy w tygodniu) połączeń do Kostaryki. Dokonywane są już rezerwacje na czwartkowe i piątkowe loty. Wykonywane będą one samolotem Boeing 787-9 Dreamliner.

Loty odbywać się będą z lotniska Schiphol w Amsterdamie o 15.25. Przylot do San Jose nastąpi o 20.05. Lot powrotny będzie się zaczynał w San Jose o 22.05 i kończył o 15.10 dnia następnego.

Władze Kostaryki liczą, że nowe połączenie dzięki szerokiej dostępności KLM w Europie przyciągnie rzesze nowych turystów z różnych krajów Starego Kontynentu.

KONTAKT

Kostaryka

połączenia

samolot

turystyka

WYDARZENIA W POSZCZEGÓLNYCH KRAJACH

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua

Saint Lucia
Dominika
Dominikana

Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

Bhutan

Wizy, bezpieczeństwo, szczepienia zwierząt, własnoć prywatna, pobyt stały, emigracja


ENCYKLOPEDIA KOSTARYKI
OD A PRZEZ Ł DO Ż

Geografia
Parki narodowe
Historia
Kalendarium
Ciekawostki
Fauna i flora
Miasta
Prowincje
Osobistości
Wydarzenia

WIADOMOŚCI TEMATYCZNE KRAJÓW

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua
Saint Lucia
Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau


STRONY O KOSTARYCE

San Jose - stolica Kostaryki
Wulkany Republiki Kostaryki
Biografie prezydentów Kostaryki
Encyklopedia Republiki Kostaryki
Rezerwat Biologiczny Hitoy-Cerere
Wulkan Tenorio - najmniej znany stożek Kostaryki.
Galeria kostarykańskich widoków
Prawie wszystko o bananach Kostaryki.
Polska - Kostaryka, wzajemne powiązania.

„Polak zakochany w Kostaryce” - Artykuł z kostarykańskiego portalu pocketcultures.com

„Ticos don`t be sad” – Artykuł z kostarykańskiego głównego dziennika La Nacion

„Necesitamos mas ticos asi!!!” – Artykuł z kostarykańskiego głównego dziennika La Nacion

„Pasión a primera vista” – Artykuł z kostarykańskiego głównego dziennika La Nacion. Kolorowy dodatek specjalny na Święto Niepodległości. Okładka i kilkustronicowy wywiad.

Ambasada Republiki Kostaryki (blog)

„Wyspa piratów” - Artykuł z Geozety "

„Kostaryka - klejnot Ameryki” - Artykuł z Geozety

„Świat środkowoamerykańskich orchidei” - Artykuł z Geozety

„Don Pepe” - Artykuł na portalu lewica.pl

„Kostaryka” - Artykuł w Gazecie Wyborczej

Wywiad na blogu „Turkusowy tropik”

Wywiad na blogu „Opis rzeczywistości” - „Historia, nauka, lokalny patriotyzm i… koktajl z tęsknoty dla szczęśliwców”ARTYKUŁY O KOSTARYCE

Janusz Piechociński o książce „Pasażerskie krążowniki (i ich historia) na ulicach Słupska – 100-tysięcznej stolicy Pomorza Środkowego”

Artykuł o słupskich nowościach wydawniczych „Pasażerskie krążowniki (i ich historia) na ulicach Słupska – 100-tysięcznej stolicy Pomorza Środkowego”

Książka o autobusach w Stołecznym Magazynie Policyjnym

„Na pierwszy autobus zbierałem 10 lat” - Artykuł z gazety wyborczej

„W Słupsku może powstać muzeum autobusów” - Artykuł dla Strefy biznesu

Przytulisko Pasażerskich Krążowników „Autobusy na emeryturze”

Galeria wszystkich autobusów projektu „Autobusy na emeryturze”

Artykuł o stanie technicznym autobusów oraz historie ich zakupów

Regiopedia

Grudziądz okiem słupszczanina

Galeria Grudziądza, Tarnobrzega, Sieradza, Piły, Rybnika itd...
 
© 1998-2017; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński