KONTAKT
follow me on facebook


Informacje ogólne
Del Este
Jaragua
Los Haitises
Concepcion de la Vega
La Isabela
Pico Isabel de Torres
Monte Cristi
J. Armando Bermudez
Jose del Carmen Ramirez
Isla Cabritos
Cueva de las Maravillas
El Choco/Las Cuevas de Cabarete
Sierra de Bahoruco
Juan_B_Perez_Rancier
Nalga de Maco


















Spotkania i prezentacje

Prezentacje multimedialne o Kostaryce dla szkół, firm oraz grup indywidualnych. Ogólne oraz tematyczne na zamówienie. Zapytania lub rezerwacje prosimy kierować na adres
kostaryka1988@poczta.onet.pl


http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

PARK NARODOWY
DEL ESTE

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WŁAŚCICIELI STRON INTERNETOWYCH

Dziennikarzom (również radiowych) przypomina się o podawanie linku do strony. Tyczy się to także w dużej mierze wikipendystów, którzy potworzyli wiele haseł o Kostaryce na bazie tej strony bez podawania źródła. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Jednocześnie przestrzega się przed nieskonsultowanym kopiowaniem informacji tu załączonych, ponieważ zastosowane zostały pułapki na plagiatorów (przekręcone daty, nazwy, ukryte podświetlenia).


[41.895 km]. Jeden z największych karaibskich parków morskich. Położony jest w zatoce Las Caldaras, w południowo-wschodniej części kraju, pomiędzy La Romana i ujściem rzeki Yuma. Znajduje się tam jaskinia Jose Maria (zawiera stanowisko archeologiczne i nie jest na razie dostępna dla zwiedzających), Bienve, Puente, Panchito (z metrowej wysokości rzeźbą bożka Indian Tainos) oraz jaskinia Berne z 400 petroglifami (najstarsze odnalezione malunki naskalne na Dominikanie). W parku obserwuje się jedną z największych kolonii fregat w namorzynowym środowisku. Spotkać tam można również pelikany, mewy, czaple i dzięcioły (ogólnie zamieszkuje tam 112 z 303 ptaków kraju). Składają w nim jaja 4 gatunki żółwi morskich. Najciekawszym ssakiem są legwany nosorogie [Cyclura cornuta]. W strukturze wyróżniają się wytworzone miliony lat temu wapienne terasy. Na wybrzeżu zaznacza się rafa koralowa, w której żerują płaszczki, butlonosy oraz rekiny młoty. W południowo-wschodniej części parku znajdują się słone laguny z namorzynową roślinnością. W jego skład wchodzi także wyspa Saona. 21.XI.2001 roku uznany został przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński