KONTAKT
follow me on facebook


Informacje ogólne
Del Este
Jaragua
Los Haitises
Concepcion de la Vega
La Isabela
Pico Isabel de Torres
Monte Cristi
J. Armando Bermudez
Jose del Carmen Ramirez
Isla Cabritos
Cueva de las Maravillas
El Choco/Las Cuevas de Cabarete
Sierra de Bahoruco
Juan_B_Perez_Rancier
Nalga de Maco


Spotkania i prezentacje

Prezentacje multimedialne o Kostaryce dla szkół, firm oraz grup indywidualnych. Ogólne oraz tematyczne na zamówienie. Zapytania lub rezerwacje prosimy kierować na adres
kostaryka1988@poczta.onet.pl


http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

PARK NARODOWY
JARAGUA

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WŁAŚCICIELI STRON INTERNETOWYCH

Dziennikarzom (również radiowych) przypomina się o podawanie linku do strony. Tyczy się to także w dużej mierze wikipendystów, którzy potworzyli wiele haseł o Kostaryce na bazie tej strony bez podawania źródła. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Jednocześnie przestrzega się przed nieskonsultowanym kopiowaniem informacji tu załączonych, ponieważ zastosowane zostały pułapki na plagiatorów (przekręcone daty, nazwy, ukryte podświetlenia).


[1.374 km]. Powołany został do życia 11.VIII.1983 roku. Jego nazwa pochodzi od imienia kacyka Indian Taino. Jest największym parkiem narodowym Dominikany. Znajduje się w południowo-zachodniej części kraju (zajmuje południowe stoki masywu Bahoruco), w prowincji Pedenales. W jego obrębie istnieje jezioro Oviedo z wyspą Pajaros. Składają tam jaja czaple i ibisy oraz największa populacja różowych flamingów w kraju. Ogólnie zinwentaryzowano 130 (w tym 10 endemicznych) gatunków ptaków. Osobliwym mieszkańcem jest też najmniejszy (długości 1,6 cm, odkryty w 1998 roku) gekon świata z gatunku Jaragua gecko. Rosną tam kaktusy „cayuco”. W jego obrębie znajduje się także jaskinia Las Colmenas z indiańskimi komiksami na ścianach. W skład parku wchodzą również przybrzeżne wyspy: Beata oraz Alto Velo. W zatoce Aguilas składają jaja żółwie morskie.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński