KONTAKT
follow me on facebook


Informacje ogólne
Del Este
Jaragua
Los Haitises
Concepcion de la Vega
La Isabela
Pico Isabel de Torres
Monte Cristi
J. Armando Bermudez
Jose del Carmen Ramirez
Isla Cabritos
Cueva de las Maravillas
El Choco/Las Cuevas de Cabarete
Sierra de Bahoruco
Juan_B_Perez_Rancier
Nalga de Maco


Spotkania i prezentacje

Prezentacje multimedialne o Kostaryce dla szkół, firm oraz grup indywidualnych. Ogólne oraz tematyczne na zamówienie. Zapytania lub rezerwacje prosimy kierować na adres
kostaryka1988@poczta.onet.pl


http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

PARK NARODOWY
LA ISABELA

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WŁAŚCICIELI STRON INTERNETOWYCH

Dziennikarzom (również radiowych) przypomina się o podawanie linku do strony. Tyczy się to także w dużej mierze wikipendystów, którzy potworzyli wiele haseł o Kostaryce na bazie tej strony bez podawania źródła. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Jednocześnie przestrzega się przed nieskonsultowanym kopiowaniem informacji tu załączonych, ponieważ zastosowane zostały pułapki na plagiatorów (przekręcone daty, nazwy, ukryte podświetlenia).


Park historyczny. Zawiera ruiny pierwszego miasta w Ameryce La Isabela. Założone zostało przez Kolumba w 1493 roku. W latach 1950`s obrysowano fundamenty domostw. Znajduje się tam Muzeum Kultury Tainos oraz prezentowane są przedmioty z życia pierwszych kolonistów. Zachowały się fundamenty domu Kolumba oraz cmentarzyska. W miejscu gdzie 6.I.1494 roku odprawiono pierwszą mszę w Nowym Świecie, w 1991 roku zrekonstruowano Świątynię Ameryk („Templo de las Americas”).

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński