KONTAKT
follow me on facebook


Informacje ogólne
Del Este
Jaragua
Los Haitises
Concepcion de la Vega
La Isabela
Pico Isabel de Torres
Monte Cristi
J. Armando Bermudez
Jose del Carmen Ramirez
Isla Cabritos
Cueva de las Maravillas
El Choco/Las Cuevas de Cabarete
Sierra de Bahoruco
Juan_B_Perez_Rancier
Nalga de Maco


Spotkania i prezentacje

Prezentacje multimedialne o Kostaryce dla szkół, firm oraz grup indywidualnych. Ogólne oraz tematyczne na zamówienie. Zapytania lub rezerwacje prosimy kierować na adres
kostaryka1988@poczta.onet.pl


http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

PARK NARODOWY
SIERRA DE BAHORUCO

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WŁAŚCICIELI STRON INTERNETOWYCH

Dziennikarzom (również radiowych) przypomina się o podawanie linku do strony. Tyczy się to także w dużej mierze wikipendystów, którzy potworzyli wiele haseł o Kostaryce na bazie tej strony bez podawania źródła. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Jednocześnie przestrzega się przed nieskonsultowanym kopiowaniem informacji tu załączonych, ponieważ zastosowane zostały pułapki na plagiatorów (przekręcone daty, nazwy, ukryte podświetlenia).


[1.027 km]. Zlokalizowany jest w trzech prowincjach kraju: Pedernales, Independencia i Barahona, w pobliżu jeziora Enriquillo i miasta Barahona. Jego teren jest bardzo górzysty, ponieważ zajmuje duże połacie pasma górskiego Sierra de Bahoruco. Porastany jest przez różne gatunki lasów od suchych po deszczowe. Sosny zaznaczają się na wysokościach ponad 1.800 m.n.p.m. Łącznie w parku znajdują się aż 33 gatunki roślin, które są endemitami tylko dla tamtego terenu. Poza tym znajduje się w nim 61 endemicznych gatunków dla całej wyspy. Park jest też “posiadaczem” połowy dominikańskich gatunków storczyków. 49 gatunków ptaków (w tym 19 endemicznych). W jego strukturze znajduje się też jezioro Limon.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński