KONTAKT
follow me on facebook


Informacje ogólne
Del Este
Jaragua
Los Haitises
Concepcion de la Vega
La Isabela
Pico Isabel de Torres
Monte Cristi
J. Armando Bermudez
Jose del Carmen Ramirez
Isla Cabritos
Cueva de las Maravillas
El Choco/Las Cuevas de Cabarete
Sierra de Bahoruco
Juan_B_Perez_Rancier
Nalga de Maco


Spotkania i prezentacje

Prezentacje multimedialne o Kostaryce dla szkół, firm oraz grup indywidualnych. Ogólne oraz tematyczne na zamówienie. Zapytania lub rezerwacje prosimy kierować na adres
kostaryka1988@poczta.onet.pl


http://rafalcezarypiechocinski.vg1.pl


 

PARK NARODOWY
MONTE CRISTI

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW I WŁAŚCICIELI STRON INTERNETOWYCH

Dziennikarzom (również radiowych) przypomina się o podawanie linku do strony. Tyczy się to także w dużej mierze wikipendystów, którzy potworzyli wiele haseł o Kostaryce na bazie tej strony bez podawania źródła. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Jednocześnie przestrzega się przed nieskonsultowanym kopiowaniem informacji tu załączonych, ponieważ zastosowane zostały pułapki na plagiatorów (przekręcone daty, nazwy, ukryte podświetlenia).


[550 km]. Zlokalizowany jest w północno-zachodniej części kraju od granicy z Haiti do Punta Rucia. Zawiera przybrzeżne laguny, plaże, namorzyny. Wyróżnia się wapiennym klifem o wysokości 237 m.n.p.m. Zamieszkuje go 160 gatunków ptaków (flamingi, czaple, brązowe pelikany) oraz iguany, krokodyle, żółwie morskie. Jego teren jest bardzo suchy (przyjmuje jedne z najniższych wartości opadów w kraju). Na wybrzeżu znajduje się stanowisko archeologiczne we wraku okrętu handlowego, który zatonął udając się do Ameryki w II połowie XVII wieku. Tysiące podobnych wraków zalega na odcinku wybrzeża od Montecristi do Puerto Platy. Ten „parkowy” (zatopiony na głębokości 4,4 m), ze względu na ładunek glinianych fajek jaki przewoził, nazywany jest fajkowym wrakiem.

KONTAKT

 
© 1998-2016; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński