KONTAKT
FB o Kostaryce


Architektura
Autobusy
Banany
Banki
Budownictwo
Choroby
Ciekawostki
Dobre wiadomości
Drogi
Drogówka
Dzieci
Dziennikarstwo/Prasa
Ekologia
Ekonomia
Eksport
Emerytura
Gady
Geje
Gornictwo/Złoto
Historia
Infrastruktura miejska
Internet
Inwestycje
Katastrofy
Kawa
Klimat
* Deszcze
* Pory roku
* Temperatury
* Wiatry
Kobiety
Kosmos
Kultura
Lasy
Lotniska
Łapówki
Miasta
* San Jose
Mniejszości narodowościowe
* Indianie
* Murzyni
* Kubańczycy
* Nikaraguańczycy
Morze
Motory
Muzea
Narkotyki
Osuwiska błotne
Owady
Owoce
Parki narodowe
Patologie
Pioruny
Plaże
Płazy
Pobyt stały
Pociągi
Podatki
Podział administracyjny
Policja
Politycy
Polska
Potrawy/Kuchnia
Powodzie
Pożary
Praca
Prawa człowieka
Prezydent
Promy
Prowincje
* Prowincja Alajuela
* Prowincja Cartago
* Prowincja Guanacaste
* Prowincja Heredia
* Prowincja Limon
* Prowincja Puntarenas
* Prowincja San Jose
Przejścia graniczne
Przestępczość
Ptaki
Rankingi
Religia
Rolnictwo
Ropa naftowa
Rośliny/Kwiaty
Rowery
Ryby
Rząd/Ministerstwa
Rzeki
Samochody
Samoloty
Sądy/Procesy
Skandale
Sklepy/Restauracje
Sławne osoby
Służba zdrowia
Społeczeństwo
Sport
Ssaki
Stosunki międzynarodowe
* Azja
* Ameryka Południowa
* Ameryka Północna
* Ameryka Środkowa
* Afryka
* Europa
Symbole narodowe
Szkolnictwo
Tajemnice
Taksówki
Technologie
Telefony/Komórki
Telewizja
Terroryzm
Tradycje
Transport
Trzęsienia ziemi
Tsunami
Turystyka
Wakacje
Więziennictwo
Wulkany
Wybory
Zanieczyszczenia
Zwierzęta i ich prawa
Życie codzienne


Kostaryka


Spotkania i prezentacje

Prezentacje multimedialne o Kostaryce dla szkół, firm oraz grup indywidualnych. Ogólne oraz tematyczne na zamówienie. Zapytania lub rezerwacje prosimy kierować na adres
kostaryka1988@poczta.onet.pl


 
KOSTARYKA - WIADOMOŚCI
ŻYCIE CODZIENNE

DO DZIENNIKARZY, BLOGERÓW, WIKIPENDYSTÓW I WŁAŚCICIELI STRON INTERNETOWYCH

Dziennikarzom (również radiowych) przypomina się o podawanie linku do strony. Tyczy się to także w dużej mierze wikipendystów, którzy potworzyli wiele haseł o Kostaryce na bazie tego portalu bez podawania źródła. Z powodu rozszabrowywania danych przez inne portale internetowe podstrona ta nie jest publiczna. Jednocześnie przestrzega się przed nieskonsultowanym kopiowaniem informacji tu załączonych, ponieważ zastosowane zostały pułapki na plagiatorów (przekręcone daty, nazwy, ukryte podświetlenia).


23.I.2017

Tłoki w podmiejskiej kolejce

Podczas gdy od kilku dni w remoncie jest położony na Autostradzie General Canas most Platina, zaznacza się zwiększone zapotrzebowanie na transport kolejowy. Od rana na (więcej)

22.I.2017

Czwarta telefonia komórkowa

Kostaryka wkrótce będzie miała czwartego operatora sieci komórkowej Tigo (Millicom). Na razie poproszono o wydłużenie terminu na składanie ofert. Firma przygotowuje się do (więcej)

18.I.2017

Kostaryka rozpoczyna zmiany numeracji kont

Kostaryka rozpoczęła dostosowywanie dotychczasowych 17-cyfrowych numerów kont do Międzynarodowej Numeracji Kont Bankowych (IBAN). Ma to ułatwić transakcje na (więcej)

5.I.2017

Nowe przepisy o wynajmie mieszkań i pokoi

Za wynajem mieszkań lub pokoi na mniej niż miesiąc będzie trzeba płacić podatek od sprzedaży oraz dochodowy. Oznacza to, że by uniknąć grzywny taka działalność powinna być (więcej)

27.XII.2016

Policja skonfiskowała 206.000 sadzonek marihuany

W tygodniu świątecznym policja antynarkotykowa skonfiskowała 206.398 sadzonek marihuany. Plantacje umiejscowione były w lasach namorzynowych oraz na terenach (więcej)

18.XI.2016

Pożyczki i kredyty zaciągane przez kostarykańskie rodziny

Ubogie kostarykańskie rodziny przeznaczają 16% dochodów na spłatę tzw. szybkich pożyczek oraz rat na towary konsumenckie. Najczęstszymi powodami zaciągania przez (więcej)

10.XI.2016

Kurs dolara wykazuje tendencję wzrostową

Dolar osiągnął w Kostaryce najwyższą wartość od ostatnich dwóch lat. Od III.2016 roku wykazywał on stałą tendencję wzrostową, głównie z powodu niższej podaży rynkowej. Od (więcej)

11.XI.2016

Lista osób z zakazem opuszczania kraju

Sąd orzekł, że turyści mają obowiązek sprawdzać, czy nie ma ich nazwisk na liście osób z zakazem opuszczania kraju (tzw. „Impedimentos”). Sugeruje się by sprawdzać to w (więcej)

7.X.2016

Do 2018 roku wszystkie karty chipowe i bezdotykowe

Banki wprowadzają innowacje dla swoich klientów. Obecnie w Kostaryce w obiegu jest 2,5 mln kart bankomatowych. W kraju dopiero wdrażane są i zyskują popularność tzw. karty (więcej)

29.IX.2016

Coroczne zmiany w przepisach podatkowych

Tak jak co roku we IX, kostarykański rząd uaktualnił nowe przepisy podatkowe, podług których zarabiający powyżej 1.188.000 colonów będą objęci 15% podatkiem, a pensje o (więcej)

25.IX.2016

Projekt ustawy o nowych godzinach pracy

Projekt ustawy wprowadza nowy system godzin pracy w tygodniu. Nadal ma być 48 godzinny, ale w dni powszednie rozciągnięty do 10 godzin. Tym samym zarówno w sektorze (więcej)

24.IX.2016

Strefie wolnego handlu grozi zamknięcie

Tysiące rodzin z prowincji Puntarenas, z kantonów: Golfito, Osa, Corredores, Coto Brus i Buenos Aires jest uzależnionych od działalności tzw. strefy wolnego handlu w Golfito. (więcej)

6.IX.2016

Większość pożyczek bankowych w Kostaryce jest na budowę domów

38% pożyczek bankowych udzielanych jest na budowę domów, a 35% na kupno nowych posiadłości. 21% to pożyczki na kupno istniejących już mieszkań, a 7% na remonty. (więcej)

17.VIII.2016

Nowe dowody osobiste od września

Od IX.2016 w Kostaryce będą wydawane nowe dowody osobiste. Będą posiadały dodatkowe zabezpieczenia przed fałszerstwami takie jak drobny druk widziany jedynie pod szkłem (więcej)

11.VIII.2016

W bankach nie można nosić czapek, okularów i używać telefonów

Tracą na znaczeniu restrykcje dotyczące zakazu używania telefonów komórkowych w kostarykańskich bankach. Jedynie w 2 z 11 przebadanych banków (Davidienda i Prival) wciąż (więcej)

31.V.2016

Nowe przepisy bankowe

Podług proponowanych nowych przepisów przelewy elektroniczne od wartości 1.000 $ w colonach lub walucie zagranicznej do lub z innych krajów będą musiały być opisane i (więcej)

12.V.2016

Poseł Ruchu Libertariańskiego krytykuje podatek od bankomatów

Rząd rozważa możliwość nałożenia 0,02% podatku na jakiekolwiek transakcje bankomatowe na sumy przekraczające 100.000 colonów (190 $). Sprzeciwia się temu parlamentarzysta i (więcej)

3.V.2016

Podwyżka cen rozmów telefonicznych

Kostarykański Instytut Elektryczności ogłosił podwyżkę o 17,6% stawki za minutę rozmów komórkowych u operatora Kolbi. Teraz użytkownicy telefonów komórkowych zapłacą za (więcej)

25.IV.2016

Mieszkania dla średniej klasy. Nowe tendencje w budownictwie.

Kostarykańscy deweloperzy zaczęli budować mieszkania mniejszego metrażu które spełniają wymogi kostarykańskiej klasy średniej. To wyraźna zmiana ostatnich miesięcy. Za 40- (więcej)

31.V.2016

Nowe przepisy bankowe

Podług proponowanych nowych przepisów przelewy elektroniczne od wartości 1.000 $ w colonach lub walucie zagranicznej do lub z innych krajów będą musiały być opisane i (więcej)

20.IV.2016

Prostytutki nie są zadowolone z obecności Kubanek

Przyjazd setek Kubańczyków na granicę z Panamą przy przejściu granicznym Paso Canoas spowodował konsternację wśród kostarykańskich prostytutek. Utrzymują one, że Kubanki (więcej)

20.IV.2016

Wzrost w budownictwie, szczególnie w prowincji Heredia

Przez pierwszy kwartał 2016 roku o 14,71% wzrosło budownictwo prywatnych domów mieszkalnych w Kostaryce. Podług Stowarzyszenia Architektów i Inżynierów Kostaryki (więcej)

10.IV.2016

Indeks cen konsumpcyjnych spadł o 0,91%

Zgodnie z trendem za ostatnie 5 miesięcy, w III.2016 roku indeks cen konsumpcyjnych (CPI) spadł o 0,91%, kształtując roczną inflację na poziomie minus 1,09. Dotychczas inflacja (więcej)

28.III.2016

Poza Mesetą Centralną obniżki cen elektryczności o 4,8%

Urząd Regulacji Usług Publicznych (ARESEP) zatwierdził nowe stawki elektryczności, które w głównej mierze będą korzystne dla mieszkańców spoza Mesety Centralnej. Będą (więcej)

17.III.2016

Ustawa kontrolująca podnoszenie czynszów przez właścicieli mieszkań

W pierwszym czytaniu parlamentarzyści zatwierdzili ustawę na mocy której reguluje się maksymalne podnoszenie czynszów za mieszkania. Projekt czeka jeszcze drugie czytanie. (więcej)

7.III.2016

Pokolenie milenijne średnio zarabia miesięcznie 405.000 colonów

Połowa z tzw. pokolenia milenijnego w Kostaryce nie ma wyższego wykształcenia, zarabia przeciętnie 405.000 colonów, a 15% z nich jest osobami bezrobotnymi. Pokolenie to (więcej)

23.II.2016

Kostarykańskie prawo jazdy na samochody osobowe

W Kostaryce dokument B1 oznacza prawo jazdy na samochody osobowe, A na motocykle, C autobusy i taksówki. Niejasne przez lata był zapis artykułu 86 Prawa o Ruchu Drogowym, (więcej)

23.II.2016

Nowobogaccy zaniepokojeni nową ustawą

Podług nakreślonych w 2009 roku artykułów 20, 21 i 22 Ustawy Przeciw Przestępczości Zorganizowanej należy udokumentować swoje aktywa (pieniądze, własności ziemskie, (więcej)

22.II.2016

Najczęściej samochody kradzione są w sobotę

W Kostaryce najczęściej samochody kradzione są w sobotę między godzinami 18-19. Najczęstszymi markami preferowanymi przez złodziei są Nissan, Hyundai i Toyota. (więcej)

25.I.2016

Ostatnia okazja by zaciągnąć kredyt na preferencyjnych warunkach

Po tym jak Chiny odmówiły zakupu 1 bln $ obligacji, agencja ratingowa Moody przewidziała wzrost stóp procentowych co w niedalekiej przyszłości przyczyni się do pogorszenia ofert (więcej)

18.I.2016

Stagnacja w budownictwie

W ostatnim kwartale 2015 roku Bank Centralny Kostaryki zanotował 15% spadek budowy domów prywatnych. Za taki stan rzeczy obwinia się wysokie stopy procentowe (nawet (więcej)

17.I.2016

Pierwsze karty tradycyjno-zbliżeniowe

Bank Narodowy Kostaryki (BCNCR) będzie pierwszą instytucją finansową kraju posiadającą dwufunkcyjną technologię zarówno dla kart kredytowych i debetowych MasterCard i Visa. W (więcej)

11.I.2016

Rekordowe wymiany cedulas (kostarykańskich dowodów osobistych)

Cedulas to dowody osobiste w Kostaryce. Obowiązują one wszystkich Kostarykan i osoby na stałym pobycie które ukończyły 18 rok życia. Te należące do tych drugich zaczynają się cyfrą (więcej)

10.I.2016

Podatek solidarnościowy

Do 15.I należy zapłacić coroczny podatek od luksusowych domów. W tym roku podatek wymagany jest na konstrukcje o wartości przekraczającej 235.500 $. Jest to wartość (więcej)

4.I.2016

Ustalono pensję zasadniczą na 2016 rok

Na 2016 rok wyznaczona została pensja zasadnicza na 424.200 colonów (o 5% większa niż ubiegłoroczna). Wyznacza się ją na podstawie minimalnej stawki miesięcznej początkującego (więcej)

17.XII.2015

Prawo własności i odroczenie eksmisji w Ostional

Parlamentarzyści przeforsowali ustawę nadającą 25-letnią koncesję dla mieszkańców Ostional i tym samym rozszerzył moratorium na eksmisję ze strefy przybrzeżnej (której termin (więcej)

15.XII.2015

Opodatkowanie napojów bezalkoholowych i fast foodów

Urzędnicy z Kostarykańskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oznajmili, że w 2016 roku przeznaczą 5,5 bln $ swojego budżetu na pokrycie wydatków publicznych na system opieki (więcej)

2.XII.2015

Dobre wiadomości dotyczące cen benzyny

Przedstawiciele Urząd Regulacji Usług Publicznych (ARESEP) poinformowali, że pomimo wzrostu w ciągu ostatnich dwóch tygodni cen ropy na rynkach międzynarodowych, jej ceny (więcej)

22.XI.2015

Podwyżki elektryczności w aglomeracji San Jose

Zakłady Energetyczne (CNFL) przygotowują się na podwyżkę cen elektryczności w przyszłym roku. Urząd Regulacji Usług Publicznych (ARESEP) zaaprobował wzrost stawek o (więcej)

18.XI.2015

Nie ma podwyżek badań diagnostycznych

Riteve SyC, prywatna firma odpowiedzialna za przeprowadzanie od 2000 roku obowiązkowych badań diagnostycznych zwróciła się do rządu o zezwolenie na podwyżkę (więcej)

11.XI.2015

Operator komórkowy Claro i nowa taryfa rozmów

W IV.2015 operator komórkowy Claro zapowiedział zakończenie opłat za połączenia międzyprzesmykowe i roaming dla swoich klientów abonamentowych. Teraz rozszerza ofertę (więcej)

10.XI.2015

Premia świąteczna Aguinaldo w 2015 roku

Pracodawcy zapłacą swoim pracownikom 1,4 bln $ premii świątecznej (aguinaldo). To o 80,3 mln $ więcej niż przed rokiem. 1.564.000 osób otrzyma średnio po 905 $. Kostarykańska (więcej)

5.XI.2015

Niebezpieczne lampiony

Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić nowe przepisy dotyczące używania papierowych lampionów (nazywanych w Kostaryce kulami marzeń). Zabronione zostaną ich sprzedaż i (więcej)

27.X.2015

Wskaźnik zakładania biznesu i udogodnienia

Podług Banku Światowego robienie biznesu w Kostaryce nigdy nie było łatwiejsze niż teraz. W rankingu udogodnień biznesowych 2016 Kostaryka skoczyła o 21 punktów zajmując 58 (więcej)

22.X.2015

Zakaz importu pojazdów starszych niż 14-letnie

Urzędnicy z Ministerstw Finansów, Ochrony Środowiska i Transportu oraz reprezentanci dilerów samochodowych uzgodnili zakaz importu pojazdów starszych niż 14-letnie. Ma to (więcej)

22.X.2015

Pola golfowe na out?

Partia Szeroki Front (FA) przygotowuje ustawę ochrony wody na mocy której w Kostaryce miałby zacząć obowiązywać zakaz działalności pól golfowych. Ustawa ma zapobiec dalszym (więcej)

18.X.2015

Badania trendów zakupowych

Według badań firmy konsultingowej Kantar Worldpanel, w okresie (VII.2014-VII.2015) Kostarykanie częściej chodzili do sklepów spożywczych i hipermarketów ale jednocześnie (więcej)

28.IX.2015

Racjonowanie wody w San Jose

Z powodu małych opadów w tegorocznej porze deszczowej, do VI przyszłego roku blisko połowa mieszkańców aglomeracji San Jose będzie cierpiała z powodu racjonowania wody. (więcej)

4.IX.2015

Niski stan wód i większe rachunki za elektryczność

Kostarykański Instytut Elektryczności (ICE) ogłosił, że w VIII Kostaryka pobiła rekord poprzez produkowanie przez 94 dni tylko energii odnawialnej. Poprzedni rekord miał miejsce (więcej)

20.VIII.2015

Złej jakości butle gazowe

Kostarykańskie Stowarzyszenie Konsumentów uwypukliło ryzyko eksplozji w większości butli gzowych obecnie używanych w kostarykańskich domostwach. Inżynierowie hutnicy (więcej)

24.VII.2015

Prezydent Luis Guillermo Solis z wizytą w Guanacaste

W ostatnim tygodniu w Guanacaste przebywał prezydent Luis Guillermo Solís. Spotykał się z mieszkańcami tłumacząc złe zarządzanie wodą oraz przedstawiając środki jakie podejmuje (więcej)

14.VII.2015

Ustawa o blokowaniu dróg podczas demonstracji

Parlament rozważa ustawę na mocy której za blokadę dróg podczas protestów zamiast 30 dni więzienia będzie grozić grzywna (w wysokości 10-30 dniówek). Ustawa zaproponowana (więcej)

5.V.2015

Legalizacja In-Vitro? Jedyny kraj zachodniej półkuli z zakazem.

Grupa 27 par, która złożyła pozew przeciw rządowi Kostaryki przeciw zabranianiu zapłodnienia in-vitro, przedstawiła prezydentowi Luisowi Guillermo Solisowi projekt ustawy (więcej)

23.IV.2015

System sądowniczy spowalnia

W ciągu ostatnich 13 lat liczba zakończonych spraw przez kostarykańskie sądy zmalała, mimo że liczba sędziów podwoiła się. W 2000 roku na 100.000 mieszkańców przypadało 120 (więcej)

12.IV.2015

Sąd wyśmiał decyzję miasta o zakazie zgromadzeń

Sąd Konstytucyjny odwołał rozporządzenie ratusza w San Jose podług którego miejscy performerzy musieliby mieć na swoje wystąpienia zgodę. Byliby przesłuchiwani przez (więcej)

11.II.2015

Opłaty w autobusach kartami?

Ze względu na długie kolejki podczas wsiadania do autobusów i roztargnienia kierowców przygotowujących monety do wydawania reszty, Ministerstwo Robót Publicznych i (więcej)

15.I.2015

Podatek od luksusowych domów

Coroczny podatek od luksusowych domów zwany “Solidarity” musi był zapłacony do 15.I. Inaczej grożą kary i odsetki. W tym roku nałożony został na domy, których wartość (więcej)

9.I.2015

Ubezpieczenia dla małżeństw jednopłciowych

Kostarykański Zakład Ubezpieczeń Społecznych (CCSS) przyznał w końcu rodzinne ubezpieczenie zdrowotne dla 24 par tej samej płci. Pozwolono na to po wprowadzeniu (więcej)

5.I.2015

Długie kolejki na mammografię

W Kostaryce pacjenci czekają w długich kolejkach na mammografię, wymaz sutków czy testy gastroskopowe. 43.787 osób musi czekać na zabiegi dłużej niż 90 dni. 13.241 to pacjenci (więcej)

7.X.2014

Kolejka do chirurga

92.000 z 114.687 pacjentów oczekujących na zabiegi chirurgiczne w Kostaryce, będzie miało je wykonane dopiero w ciągu 3 miesięcy. 60% zaległości dotyczy ogólnych zabiegów (więcej)

7.X.2014

Kłopoty z wodą w Atenas. Notoryczne przerwy w dostawach.

Mieszkańcy Atenas planują pikietę domagając się rozwiązania bezustannych problemów z przerwami dostawy wody które od wielu miesięcy paraliżują życie w mieście. Mer miasta (więcej)

28.IX.2014

Chłopiec wpadł do kanalizacji. Kradzieże pokryw do studzienek.

21.IX.2014 roku około 16.30, 10-letni Gerardo Vanegas wpadł do studzienki kanalizacyjnej w pobliżu Alajuelita. W ciągu tygodnia Policja nie była w stanie odnaleźć ciała. Silny nurt (więcej)

31.VIII.2014

Nowe przepisy wizowe

Władze sprostowały wcześniejsze informacje, że grzywny będą nakładane jedynie na osoby z nieaktualnymi wizami pracowniczymi i rezydenckimi. Wcześniej na początku VIII.2014 (więcej)

21.IV.2014

Rasy psów uznane za groźne

Do Komisji Środowiska skierowano nowy projekt ustawy regulujący potencjalnie groźne rasy psów. Ustawa ma określać własność, hodowlę, tresurę, transport i sprzedaż takich ras. Będą (więcej)

KONTAKT

Kostaryka

San Jose

WYDARZENIA W POSZCZEGÓLNYCH KRAJACH

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua

Saint Lucia
Dominika
Dominikana

Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau

Bhutan

Wizy, bezpieczeństwo, szczepienia zwierząt, własnoć prywatna, pobyt stały, emigracja


ENCYKLOPEDIA KOSTARYKI
OD A PRZEZ Ł DO Ż

Geografia
Parki narodowe
Historia
Kalendarium
Ciekawostki
Fauna i flora
Miasta
Prowincje
Osobistości
Wydarzenia

WIADOMOŚCI TEMATYCZNE KRAJÓW

Kostaryka
Belize
Salwador
Honduras
Gwatemala
Panama
Nikaragua
Saint Lucia
Gwinea Równikowa
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Gabon
Gwinea-Bissau


STRONY O KOSTARYCE

San Jose - stolica Kostaryki
Wulkany Republiki Kostaryki
Biografie prezydentów Kostaryki
Encyklopedia Republiki Kostaryki
Rezerwat Biologiczny Hitoy-Cerere
Wulkan Tenorio - najmniej znany stożek Kostaryki.
Galeria kostarykańskich widoków
Prawie wszystko o bananach Kostaryki.
Polska - Kostaryka, wzajemne powiązania.

„Polak zakochany w Kostaryce” - Artykuł z kostarykańskiego portalu pocketcultures.com

„Ticos don`t be sad” – Artykuł z kostarykańskiego głównego dziennika La Nacion

„Necesitamos mas ticos asi!!!” – Artykuł z kostarykańskiego głównego dziennika La Nacion

„Pasión a primera vista” – Artykuł z kostarykańskiego głównego dziennika La Nacion. Kolorowy dodatek specjalny na Święto Niepodległości. Okładka i kilkustronicowy wywiad.

Ambasada Republiki Kostaryki (blog)

„Wyspa piratów” - Artykuł z Geozety "

„Kostaryka - klejnot Ameryki” - Artykuł z Geozety

„Świat środkowoamerykańskich orchidei” - Artykuł z Geozety

„Don Pepe” - Artykuł na portalu lewica.pl

„Kostaryka” - Artykuł w Gazecie Wyborczej

Wywiad na blogu „Turkusowy tropik”

Wywiad na blogu „Opis rzeczywistości” - „Historia, nauka, lokalny patriotyzm i… koktajl z tęsknoty dla szczęśliwców”ARTYKUŁY O KOSTARYCE

Janusz Piechociński o książce „Pasażerskie krążowniki (i ich historia) na ulicach Słupska – 100-tysięcznej stolicy Pomorza Środkowego”

Artykuł o słupskich nowościach wydawniczych „Pasażerskie krążowniki (i ich historia) na ulicach Słupska – 100-tysięcznej stolicy Pomorza Środkowego”

Książka o autobusach w Stołecznym Magazynie Policyjnym

„Na pierwszy autobus zbierałem 10 lat” - Artykuł z gazety wyborczej

„W Słupsku może powstać muzeum autobusów” - Artykuł dla Strefy biznesu

Przytulisko Pasażerskich Krążowników „Autobusy na emeryturze”

Galeria wszystkich autobusów projektu „Autobusy na emeryturze”

Artykuł o stanie technicznym autobusów oraz historie ich zakupów

Regiopedia

Grudziądz okiem słupszczanina

Galeria Grudziądza, Tarnobrzega, Sieradza, Piły, Rybnika itd...
 
© 1998-2017; SŁUPSK; Rafał Cezary Piechociński